Oferta pracy – Asystent muzealny

Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942 – 1945) (w organizacji)

ogłasza nabór na stanowisko

Asystent muzealny.

Wymagania podstawowe:

  • wykształcenie wyższe, kierunek historia,
  • wiedza z zakresu dziejów Krakowa okresu II wojny światowej oraz z historii KL Plaszow,
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2,
  • praktyczna umiejętność obsługi programów biurowych (pakiet MS Office),
  • samodzielność, dobra organizacja pracy, elastyczność,
  • umiejętność organizowania pracy pod presją czasu,
  • umiejętność pracy nad wieloma zadaniami w jednym czasie,
  • łatwość nawiązywania kontaktów,
  • umiejętność pracy w zespole.

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie w organizowaniu imprez i wydarzeń kulturalnych,
  • znajomość języka niemieckiego,
  • doświadczenie w pracy z bazami danych.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie działań edukacyjnych oraz kwerend naukowych,
  • opracowywanie scenariuszy wystaw i ich realizacja,
  • prace administracyjne, organizacyjne i archiwizacyjne.

Warunki pracy:

  • rodzaj umowy – umowa o pracę,
  • wymiar czasu pracy – pełny etat,
  • miejsce pracy: Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942 – 1945) (w organizacji); miejsce wykonywania pracy: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Kraków, ul. Lipowa 4,
  • godziny pracy: zgodnie z harmonogramem (równoważny system czasu pracy).

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w nowej, rozwijającej się instytucji kultury,
  • stabilne zatrudnienie,
  • wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Wymagane dokumenty:

  • CV wraz z oświadczeniem zawierającym zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w złożonych dokumentach dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942 – 1945) (w organizacji) z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 35, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych;
  • list motywacyjny.

Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: praca@plaszow.org  do 25.02.2021 r. z adnotacją:

„Oferta na stanowisko: Asystent muzealny w Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942 – 1945) (w organizacji)”.

O terminie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci będą informowani telefonicznie.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Muzeum KL Plaszow − www.plaszow.org.

Informujemy, że odpowiadamy tylko na wybrane oferty i nie zwracamy przesłanych dokumentów.

Osoby przesyłające swoje dokumenty aplikacyjne w związku z naborem na stanowisko Asystent muzealny w Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942 – 1945) (w organizacji) prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną w poniższym załączniku oraz umieszczenie w aplikacji rekrutacyjnej (CV) załączonego oświadczenia, bez którego aplikacja nie będzie mogła być wzięta pod uwagę.

Klauzula informacyjna – pobierz